ورود کاربر

خلاصه آمار سایت

خانه

به بخش ماشین حساب محاسبه کمیسیون مشاور املاک در اجاره ملک ( خانه، آپارتمان ، مغازه و ...) خوش آمدید. به کمک این ابزار به سادگی می توانید هزینه یا حق کمیسیون مشاور املاک محاسبه نمایید. برای این منظور کافی است که مبلغ اجاره ماهانه و رهن ملک را در زیر وارد کرده و سپس بر روی کلید محاسبه کلیک نمایید :

مبلغ اجاره بر اساس ریال وارد نمایید.
مبلغ رهن را براساس ریال وارد نمایید.
روش محاسبه هزینه کمیسیون مشاور املاک در اجاره ملک (آپارتمان، خانه، مغازه و ...) براساس جدیدترین دستورالعمل بیان شده توسط آقای مصطفی قلی خسروی ، مسئول صنف مشاورین املاک می باشد. جزئیات روش محاسبه در زیر آورده شده است.
رييس اتحاديه مشاوران املاك درباره جزئيات محاسبه نرخ ماليات بر ارزش افزوده براي بنگاه‌هاي مسكن گفت: مبناي اين نرخ مبلغي است كه مشاوران املاك بابت حق‌كميسيون از افراد دريافت مي‌كنند. وي افزود: حق کمیسیون برای هر طرف معامله یک چهارم اجاره می باشد و به ازای هر یک میلیون تومان رهن مبلغ 30 هزار تومان در ماه اجاره حساب می شود. به طور مثال اگر شما 5 میلیون رهن کامل داشته باشید 150 هزار تومان می شود که یک چهارم آن حق مشاوره است.
 
مشاغل مرتبط با آپارتمان و آپارتمان نشینیبنگاه های معاملات املاک دفاتر بیمه دفاتر خدماتی و نظافتی شرکت های نگهداری آسانسور تعمیرات لوله کشی ساختمان نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان شرکت های نگهداری فضاهای سبز خدمات الکتریکی و الکترونیکی قالیشویی دامپزشکی