سایت آپارتمان من

پایگاه اطلاع رسانی
آپارتمان و آپارتمان نشینی

موضوعات مختلفی در مورد آپارتمان و آنچه آپارتمان نشین ها برای زندگی بهتر به دانستن آن نیاز دارند:

  • اخبار و رویدادهای آپارتمان و مسکن
  • قوانین و مقررات آپارتمان
  • مقالات در حوزه های مختلف آپارتمان
  • معرفی موسسه ها و شرکت ها
  • ارائه سرویس های الکتریکی
 
مشاغل مرتبط با آپارتمان و آپارتمان نشینیبنگاه های معاملات املاک دفاتر بیمه دفاتر خدماتی و نظافتی شرکت های نگهداری آسانسور تعمیرات لوله کشی ساختمان نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان شرکت های نگهداری فضاهای سبز خدمات الکتریکی و الکترونیکی قالیشویی دامپزشکی

ورود کاربر

خلاصه آمار سایت

خانه

محاسبه حق کمیسیون خرید و فروش آپارتمان و املاک

 
سرویس اینترنتی مدیریت و حسابداری آپارتمان در سایت "آپارتمان من" آماده استفاده شما می باشد.

 

به بخش ماشین حساب محاسبه کمیسیون مشاور املاک در خرید و فروش ملک ( خانه، آپارتمان ، مغازه و ...) خوش آمدید. به کمک این ابزار به سادگی می توانید هزینه کمیسیون مشاور املاک محاسبه نمایید. برای این منظور کافی است که مبلغ ارزش ملک را در زیر وارد کرده و سپس بر روی کلید محاسبه کلیک نمایید :

روش محاسبه هزینه کمیسیون مشاور املاک در خرید و فروش ملک براساس جدیدترین دستورالعمل بیان شده توسط آقای مصطفی قلی خسروی ، مسئول صنف مشاورین املاک می باشد. جزئیات روش محاسبه در زیر آورده شده است.
رييس اتحاديه مشاوران املاك درباره جزئيات محاسبه نرخ ماليات بر ارزش افزوده براي بنگاه‌هاي مسكن گفت: مبناي اين نرخ مبلغي است كه مشاوران املاك بابت حق‌كميسيون از افراد دريافت مي‌كنند. وي افزود: حق‌كميسيون بنگاه‌هاي مسكن براساس جدولي كه كميسيون هيات عالي نظارت در وزارت بازرگاني تعيين كرده محاسبه مي‌شود كه همه بنگاه‌ها طبق قانون موظف هستند آن را رعايت كنند. در زیر جدول روش محاسبه حق کمسیون آورده شده است:
  • براي معاملات تا 30 ميليون تومان: معادل 5/0 درصد است كه هر كدام از طرفين بايد آن را به‌صورت جداگانه پرداخت كنند.
  • براي معاملات املاك از 30 ميليون تومان تا 50 ميليون تومان : براي تا 30 ميليون تومان اول 5/0 درصد و براي مازاد آن نسبت به مبلغ مازاد از هر طرف 75/0 درصد محاسبه و دريافت مي‌شود.
  • براي معاملات از 50 ميليون تومان تا 100 ميليون تومان: براي تا 30 ميليون تومان اول، 5/0 درصد و مازاد آن تا 50 ميليون تومان 75/0 درصد و براي مازاد آن 5/0 درصد از هر طرف دريافت خواهد شد.
  • براي معاملات املاك بيش از 100 ميليون تومان: براي تا 100 ميليون آن طبق آنچه اعلام شده محاسبه مي‌شود و براي مازاد آن ميزان 25/0 درصد به عنوان كارمزد از هر طرف معامله اخذ خواهد شد.